برای گفتمان سازی ما احتیاج به جریان سازی و جبهه سازی داریم تا تشکیلات درست نشود گفتمان شکل نگرفته است و تبدیل به مطالبات عمومی نخواهد شد

یکشنبه 1398/03/26 - 14:17 qom
ما باید با گروههای تخصصی جلسات داشته باشیم تا منجر به جریان

برای گفتمان سازی ما احتیاج به جریان سازی و جبهه سازی داریم تا تشکیلات درست نشود گفتمان شکل نگرفته است و تبدیل به مطالبات عمومی نخواهد شد

در ابتدای جلسه جناب سرهنگ شفیعی سرپرست بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز اموزش عالی استان قم ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین ، این هم اندیشی را استناد به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار رمضانی امسال با اساتید دانشگاهها عنوان و بیان نمودند ، در پی برگزاری جلسات و گفتگو های راهبردی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب با استادان دانشگاهها ، پیرامون ضرورت جریان سازی های فرهنگی و علمی از سوی دانشگاهیان متدین ، بسیج اساتید استان قم در لبیک به فرمایشات حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) قصد دارد سلسله نشست های جریان سازی را به صورت ماهیانه در دستور کار خود قرار دهد .

وی در ادامه به دو جریان و جبهه شبه علم و علم نافع در ایران در یک صد سال اخیر اشاره کردند و گفتند جریان روشنفکر نمایی که قدرت و پول و هم امکانات در کشور را در چند دهه بعد از انقلاب در اختیار داشته نتوانسته است از جایگاه علم ، مشکلات و معضلات کشور را حل کند و با اینکه کارامدی و پیشتازی دین و فقاهت و ولایت را در دوران دفاع مقدس دیده بودند از همه این امکانات و ابزارها علیه دین به کار گرفتند و در جلسات خصوصی خود و در نشریات وابسته و زنجیره ای خود مباحث توسعه و سیاست را دنبال کردند  تا توانستند علیه دین  و تضاد علم و دین سخن گفتند و نوشتند.

علی اکبر شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود گفتند ، امروز جریان شبه علم و روشنفکر نما اعتراف کرده است که راهی که تا کنون با تحلیل های جامعه شناختی به امور اجتماعی و سیاسی ایران نگاه می کردند از اساس اشتباه بوده است. سرپرست بسیج اساتید گفتند امروز جریان انقلابی با جهاد علمی می تواند قله های علم را فتح کند و مشکل بیکاری،تورم و معظلات اقتصادی و اجتماعی را از طریق روشمند از موضع علم نیازهای جامعه را حل نماید و راهکار ارائه نماید.

انجام کار تشکیلاتی و جریان سازی که از خلاء های موجود در کشور ماست.پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی ما در تدوین و ابلاغیه برنامه های سیستم محور هستیم نه انسان محور.

ابلاغ برنامه یکسان به کل کشور غلط است چرا که هر محیط با محیط دیگر متفاوت است.

راه حل کار تشکیلاتی انجام هیئت های اندیشه ورز به صورت تخصصی است.

منظورم از هیئت های اندیشه ورز تعدادی آدم های ابوالمشاغل نیست . بلکه باید تا کوچکترین واحد انسانی هیئت اندیشه ورز داشته باشیم .غربی ها خودشان انسان محور عمل می کنند ولی برای ما نسخه سیستم محور می پیچند.

آسیب شناسی کار تشکیلاتی اول باید بررسی شود به عبارتی نقاط منفی باید تبدیل به برنامه شوند و نقاط مثبت در واقع ظرفیت ها هستند.

لذا ابلاغ برنامه یکسان به کل کشور موجب عقب ماندگی ها شده است.خروجی هیئت اندیشه ورز "گفتمان سازی" است.برای گفتمان سازی ما احتیاج به جریان سازی و جبهه سازی داریم تا تشکیلات درست نشود گفتمان شکل نگرفته است و تبدیل به مطالبات عمومی نخواهد شد و مسئولین زیر بار نخواهند رفت.

جامعه باید یک قله یا هدف بزرگ را برای خودش در نظر بگیرد و همه به سوی آن قله حرکت نمایند.در گفتمان تمدن سازی متاسفانه در مرحله سوم که تشکیل دولت اسلامی توقف کرده ایم ، به دو دلیل روشنفکری بیمار و عدم تولید علم کار آمد.

تولید علم کار دانشگاه است ، تولید فکر کار حوزه علمیه که به فلسفه عمیق صدرایی نیاز دارد.تربیت تیروی کار امد در هر دو بخش دانشگاه و حوزه علمیه مورد نظر است.در برنامه تربیت و پرورش حوزه علمیه باید تجدید نظر شود.

اصلاح طلبان در جریان سازی دانشگاه ها از ما جلوترند.در دوره اصلاحات لیست بلند بالایی را هیئت علمی کردند که معرف آن دکتر سروش بود.

بسیج اساتید باید پیش برنده باشد.جریان سازی باید تخصصی باشد .

علوم انسانی ، دانشگاه فرهنگیان ... همه تخصص ها جدا شوند.اساتید انقلابی علوم انسانی در دانشگاهها با نهادهای تخصصی در حوزه علمیه ارتباط و تعامل داشته باشند . ما باید با گروههای تخصصی جلساتی داشته باشیم تا منجربه جریانی شود.

در جریان سازی باید کار تشکیلاتی انجام شود.کادریابی و کادر سازی از مولفه های اصلی کار تشکیلاتی است.

سه هزار پست بالای مدیریتی در کشور داریم . باید لیست مدیران انقلابی را در همه حوزه ها شناسایی کنیم.

22 اندیشکده در جبهه انقلاب در مجمع عالی بسیج تاسیس شده است.مدل سوم برای انتخابات مجلس شورای اسلامی طراحی کرده ایم.شبکه تخصصی نیروی انسانی راه اندازی شود.ما باید با گروههای تخصصی جلساتی داشته باشیم تا منجر به جریان شود.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)