آقای جعفریان چرا تحریف؟ چرا تهدید؟

یکشنبه 1399/09/16 - 14:18 asatid
پاسخ دکتر باقرزاده مسئول بسیج اساتید قم به توئیت رسول جعفریان:

آقای جعفریان چرا تحریف؟ چرا تهدید؟

دکتر باقرزاده مسئول بسیج اساتید قم در واکنش به توئیت اخیر رسول جعفریان نوشت: آقای جعفریان شما خود می دانی که علت شکست لشکر ایران از روس وادادگی و خیانت برخی از مسئولان آن وقت بوده نه دست برتر روس و بعید است ندانی که امروز ایران به قدرتی دست یافته است که دشمنان را توان زدن و در رفتن نیست. آیا بهتر نیست در زمره کسانی نباشیم که مومنان را از قدرت دشمنان می ترسانند؟

به گزارش روابط عمومی نهضت استادی بسیج استان قم، دکتر باقرزاده مسئول بسیج اساتید قم در واکنش به توئیت اخیر رسول جعفریان در یادداشتی آورده است:

«رسول جعفریان در توئیتی آورده است: در جنگ دوم ایران و روس، عده ای از خوانین و رعایای بلاد از دست رفته در جنگ اول، با ندای وا اسلاما، به تحریک علما و فتحعلی شاه پرداختند. عباس میرزا که می دانست روسها بعد از شکست ناپلئون چه قدرتی بهم زده اند، مخالف جنگ بود. فتحعلی شاه وارد جنگ شد و بخش دیگری از ایران هم از دست رفت.

لازم است خدمت ایشان عرض کنیم: بنابر اسناد و شواهد تاريخي، عباس‌ميرزا و قائم مقام در لزوم پيکار با روس‌ها و بازپس‌گرفتن سرزمين‌هاي اشغالي متفق بوده، از حکم جهاد علما استقبال کردند. آنچه برخلاف اين گفته شود، تحريف تاريخ است. پيروزي ايرانيان در اوايل جنگ نيز نشان‌دهنده تشخيص درست مبني بر شروع جنگ بود. شکست‌‌‌هاي بعدي ريشه در اموري چون خيانت‌ها و کارشکني‌هاي داخلي و عدم اهتمام لازم به امور جنگ داشت. (براي تفصيل بحث،‌ر.ک:  علي ابوالحسني، تراز سياست،‌ص147ـ162).


از این رو توئیت آقای جعفریان مصداق تحریف در حذف است او بخشی از تاریخ را حذف کرده است به گزارش میرزا محمد صادق دوست و دستیار صمیمی عباس میرزا ،عباس میرزا با جنگ موافق بود و گفت : «جنگ از ننگ اولی تر » است. و در نامه به فرزندش محمدمیرزا نوشت: «ما که متصدی این حرب شدیم .... تکیه به فضل خدا کرده ایم و فتح و ظفر را ازاو می خواهیم».(ترازسیاست،ص153و155) 

آقای جعفریان شما خود می دانی که علت شکست لشکر ایران از روس وادادگی و خیانت برخی از مسولان آن وفت بوده نه دست برتر روس و بعید است ندانی که امروز ایران به قدرتی دست یافته است که دشمنان را توان زدن و در رفتن نیست. آیا بهتر نیست در زمره کسانی نباشیم که مومنان را از قدرت دشمنان می ترسانند؟؟؟»

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)