شهید سلیمانی نه‌تنها طلایه‌دار میدان نظامی بلکه سردار تقریب بود

سه‌شنبه 2021/10/26 - 09:17 علی رستمی
محسن مسچی، معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

شهید سلیمانی نه‌تنها طلایه‌دار میدان نظامی بلکه سردار تقریب بود

به عنوان کسی که از مریدان سردار حاج قاسم سلیمانی هستم، باید بگویم ایشان نه‌تنها طلایه‌دار و سردار میدان نظامی بود بلکه در نقش سردار تقریب نیز به خوبی ظاهر شد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج قم ، محسن مسچی، معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

شهید سلیمانی نه‌ تنها طلایه‌ دار میدان نظامی بلکه سردار تقریب بود/ همه سکنات حاج قاسم برای خدا بود/ او نه‌ تنها یک قهرمان ملی بلکه یک قهرمان جهانی است ، به عنوان کسی که از مریدان سردار حاج قاسم سلیمانی هستم، باید بگویم ایشان در نقش سردار تقریب نیز به خوبی ظاهر شد.

در جبهه و میدان عمل، سردار سلیمانی را به عنوان سردار تقریب می‌شناسیم، چرا که آنچه او در میدان به آن عمل کرد، همه حاکی از روح تقریب در تمام مسائل عملیاتی بود.

سردار حاج قاسم سلیمانی، در برخورد با پیروان مذاهب مختلف اسلامی و پیروان ادیان، به بهترین نحو عمل کرد. عملکرد وی در سوریه برای مسیحیان، در کردستان عراق برای ایزدی‌ها، در جنوب عراق برای اهل کتاب و صابئین؛ همه نشان از این مسئله است.

امروز، هیچکس نمی‌تواند بگوید، حاج قاسم بین شیعه و سنی و شیعه با مسیحی تفاوتی قائل است، او آنطور که نگاه احترام‌آمیزی به کلیسا و کنیسه داشت، همان دیدگاه محترمانه را به زیارتگاه، مساجد و اماکن مقدسه‌ همه فرق، ادیان و مذاهب بروز می‌داد.

حاج قاسم، مصداق و الگوی واقعی کسی است که در میدان عملیات نظامی بود، در عین حال تمام تلاش خود را برای تقریب و مبانی فکری دیگر گروه‌ها صرف کرد. همه سکنات حاج قاسم برای خدا بود. او نه یک قهرمان ملی بلکه یک قهرمان جهانی است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.